| CoC0xd a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.Acum vreo 4 ani cand mi-am achizitionat laptop-ul a mers foarte bine. Dupa un an mi s-a topit plasticul din interiorul mufei pe care o bagi sa se incarce laptop-ul.Mi-am cumparat alt incarcator deoarece acela nu mai merge.Am observat ca acum mi se intampla ceva asemanator.De acesta data nu este nicio problema cu mufa,ci cu "corpul ei".Mi se incalzeste foarte rau, arde.Nu poti pune mana pe ea si nu mi s-a mai intamplat pana acum.Cred ca este si vina mea deoarece folosesc laptop-ul foarte mult si niciodata nu scot incarcatorul din priza.Credeti ca mi se va strica si va trebuie sa cumpar din nou alt incarcator?

Răspuns Câştigător
| StefanAdrian911 a răspuns:

CoCOxd,mai bine ti-ai duce Laptop-ul la un specialist.
Nu exclud, si faptul ca il folosesti foarte mult.
Cooler-ul se poate incalzii foarte tare, si daca este Laptop. Poate cauza mai mult in interior, decat la un PC Desktop.
Nu mai cumpara aiurea incarcatoare, du-l la un specialist sa se uite in interior.

| CoC0xd explică (pentru StefanAdrian911):

L-am dus dar nu mi-a facut nimic la laptop.M-a intrebat doar daca l-am scapat si atat.Nu l-am scapat sau lovit.Voi mai vorbi cu parintii mei sa-l mai ducem o data la un specialist

| StefanAdrian911 a răspuns (pentru CoC0xd):

Inseamna ca..Acel "Reparator" nu are legatura cu Laptop-ul, cum ti-am zis.
Poate fii de la Placa De Baza, ajungand acel suc pe ea, si sa o scurt circuiteze.
In cel mai rau caz.