| AnemonaP a întrebat:

Am o adresa de mail veche la care nu mai stiu deloc parola si nicidecum intrebarea de securitate, cum as putea sa o recuperez?

8 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Pai poti sa apesi pe forgot password si sa urmezi instructiunile care ti le dau ei, in felul acesta o sa iti recuperezi adresa.

| OnuOnulică a răspuns:

Poți recupera parola atâta timp cât încă cunoști numărul de telefon de la adresa de email.

| Sofer a răspuns:

Trebuie sa iei legatura cu cei de la yahoo! Eu am avut id-ul spart nu aveam nici mail alternativ si nici nu stiam intrebarile secrete. Si in cateva zile il poti recupera!

| DryIce a răspuns:

Uita de ea. Fa alta.

| AnemonaP explică (pentru DryIce):

.........am nevoie de un mail de acolo, de asta am intrebat, ca asa stiam si eu sa fac alta

| DryIce a răspuns (pentru AnemonaP):

Https://www.youtube.com/watch?v=AN6PdcSDxj4 poti incerca cu hidra cu un wordlist atempt da nu iti dau prea mari sanse, iti amintesti limba parolei, era combinatie de litere si numere ceva? daca iti amintesti ceva creaza un wordlist care crezi ca bate cu parola ce o aveai si dai cu hidra pana o spargi. Daca se prinde mail service-ul ca e atacat iti vede ip si dai de necaz, teoretic. Macar utilizeaza un alt wifi mergi pe langa un restaurant cu masina ia wifi de la ei si lasa laptopul in masina sa mearga cateva zile :)) asa se sparg mailurile. Desi asta in cel mai rau caz, iti recomand totusi sa uiti de ea. Treaba ta. Pe yahoo parca dupa fiecare 3 incercari se blocheaza parca. Ce sa zic try ur best. Daca anonimous au spart conturi de twiter cu hidra banuiesc ca merge si invechitul de yahoo =)) http://www.hackreports.com/......acker.html https://www.cygwin.com/ :) mai mult de atat nu te pot ajuta :P

| DryIce a răspuns (pentru DryIce):

Uita-te si la cudahashcat asta e cel mai ultra fast ofline cracking tool, daca intelegi cum se ia un hashes de pe pagina de mail incearca cu asta, viteza de spargere e 120, 000 coduri/s pe cand la hidra e 1 cod/3sec fara sa pomenim de blocaje, https://www.darkmoreops.com/......h-hashcat/ si sunt 2 tipuri oclHASHcat e cu procesoru si cudaHASHcat e cu placa video, daca ai un gtx 980 ti sau mai multe viteza de spargere cu ele poate atinge 500, 000 coduri/sec, adica 500000 parole incearca pe sec;)) tare placa video nu? pe cand un i7 eightcore abia scoate 1500 coduri/sec lol, pentru ca eightcore cpu = 8 nuclee si gtx 980 ti are 2816 nuclee =)) bine la viteza mai mica da nu conteaza asta la spart parole, imagineaza-ti o camera plina de gtx 980 ti cata putere de procesare parole poate avea lol

| RorySan a răspuns:

Cel mai bine incearca sa iti faci un cont nou.