| BloodAndBon3 a întrebat:

Am o problema cu pc`ul. Totul a inceput cu o eroare cu scris alb pe albastru..nu prea am inteles ce scria dar a trebuit sa dau restart.Dupa am observat ca s-a blocat mouse. apoi tastatura dupa care a "inghetat" pc-ul. Daca dau restart merge vreo 10 minute dupa care patesc la fel. Daca joc jocuri gen metin2 se blocheaza mai repede.Care ar fi cauza? Stiti ceva solutii? Dau funda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Alexa843 a răspuns:

Deschizi calculatorul, apesi pe F8, dai pe repair your computer apoi dai pe last good configuration. si mi mi s-a intamplat si e din cauza unor programe instalate recent care ti-au dat hard-ul peste cap. Daca nu merge reinstaleaza windows-ul.

| BloodAndBon3 explică (pentru Alexa843):

La mine nu mai aparea repair your computer dar imi aparea good configuration din prima cand am dat f8 rolling on the floor in fine. faza buna e ca nu imi mai face asa.

3 răspunsuri:
| WeaponGirl a răspuns:

Dezinstaleaza toate programele, inclusiv jocurile recent instalate si dai un restart! Daca nu poti din cauza ca e blocat tot, stinge-l, si in momentul in care ti se se aprinde tine apasat tasta F12 si intra in Safe mode, acolo o sa poti sa le dezinstalezi si dupa intrii sa vezi daca s-a rezolvat problema!

| M3taX a răspuns:

Inainte sa se aprinda pc`ul, apasa repede tasta F8. O sa iti apara o lista unde selectezi "Repair your computer". Intri in el (astepti putin sa se incarce) si o sa iti apara o alta lista unde trebuie sa dai Repair Computer. Apoi astepti... Pc`ul o sa caute ce probleme are. Mergi mai departe dupa care o sa mearga din nou ca inainte. Baftawinking