| romario97 a întrebat:

sti cineva de ce mi se blocheaza calculatorul singur? Iar singura solutie este sa-i dau restart altfel nu merge nimic, nu se misca nici mouse nu merge nici o combinatie de taste.
dau funda
funda

Răspuns Câştigător
| Filip23 a răspuns:

Unele aplicatii necesita resurse mari de memorie, un procesor bun sau o placa video buna. Daca ai un sistem nou (W7) si un AV care papa resurse ( Kaspersky) se poate intampla. Cred ca e de la procesor; la mine cand este de la memorie ma anunta. Da si tu un search " Counter strike resurse", poate gasesti cat cere.

9 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Ce RAM ai? Totusi nu cred sa ai sub 300 MB. Poate ai vreun consumator de resurse. Nu se intampla cand esti pe vreun joc spatial?

| romario97 explică (pentru Filip23):

Cand ma joc counter-strike 1.6 atunci

| Filip23 a răspuns (pentru romario97):

Mai este si varianta ca AV-ul sa sesizeze o instructiune ca periculoasa. La mine Avast-ul imi cam blocheaza burnerul Ashampoo, motiv pentru care trebuie sa il inchid inainte.

| Filip23 a răspuns (pentru romario97):

Unele aplicatii necesita resurse mari de memorie, un procesor bun sau o placa video buna. Daca ai un sistem nou (W7) si un AV care papa resurse ( Kaspersky) se poate intampla. Cred ca e de la procesor; la mine cand este de la memorie ma anunta. Da si tu un search " Counter strike resurse", poate gasesti cat cere.

| Fizy93 a răspuns:

VIRUS! Reinstaleaza windowsul si formateaza toate partitiile! Atentie si la windows, poate windows-ul care il instalezi chiar el sa fie problema. Daca nu reusesti nici cum, desfal si curata ramii si slotul de rami! happy Daca si atunci se blocheaza... du-te la unu' care se pricepe! Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandra_Livia_1998 a răspuns:

Supra solicitat.Rpobabil ai un virus foarte nasol.:Noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-i o defragmentare a partitiilor, apoi o devirusare, utilizeaza un CCleaner, goleste memoria de cookiuri, scoate din startup programele care iti ruleaza ascuns dar care iti mananca din resurse, etc.
Cu alte cuvinte optimizeaza-ti pc-ul si nu-l cosmetiza doar! Vei avea numai de castigat!

| Sabyn97 a răspuns:

1.sterge-l de praf
2.vezi sa nu fie de la sursa
3.probabil e full de tot felul de prog mai sterge din cele nefolositoare

| thebo21 a răspuns:

Cate raspunsuri care nu te ajuta deloc iti dau un sfathappy curatal de praf ia o periuta si da pe ram pe la proccesor prin coolere/ventilatoare lustruiestel si incearca sa il pui undeva mai la rcoare nu e supra solocitat doar se incinge foarte rau happy. incearca sa cumperi cateva ventilatoare sa le pui pe carcasa