| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Am o problema, am comandat 3 produse de pe eMAG, si le-am plătit cu cardul, dar m-a sunat curierul si a zis ca trebuie sa plătesc si aici suma, după am sunat la eMAG si au zis ca taxele s-au achitat când am plătit cu cardul, care sa fie problema?!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca s-au achitat si taxele la plata cu cardul, atunci la eMag trebuia sa intocmeasca hartiile ca atare, cu 0, 00 lei de plata.
Daca curierul totusi aduce marfa cu plata, atunci e bine sa ai un extras de cont de la banca, pe care sa figureze achitarea cu cardul. Cu extrasul in mana ai dreptul deplin pentru a refuza preluarea contra cost marfurilor comandate.
eMag va primi inapoi marfa refuzata la plata si va fi obligat sa le expedieze din nou, fara cost suplimentar.
In plus, poti pune si pretentii pentru intarziere la livrare.

| darrio2007 a răspuns:

Nu e normal sa ceara bani curierul.

| CPAElites a răspuns:

Sa ghicesc...Cargus?

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Unde "si aici"?
Daca ti se cere sa le platesti la livrare (acasa), reclama la eMag.

| Teodoralexandru a răspuns:

Spunele celor de la eMAG ca curierul iti cere bani