| AnnyAnny a întrebat:

Buna, am o problema, am pus un număr pe care nu îl mai am pe Facebook si acum imi cere autentificarea prin doi factori si eu numărul nu îl mai am si nu stiu un alt mod sa imi recuperez Facebook-ul, ce sa fac?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este undeva acolo si optiunea ca ti-ai schimbat numarul.

| AnnyAnny explică (pentru Salontanul):

Unde mai exact trebuie sa intru sa pot sa îmi schimb numărul daca nu mai pot intra pe el?

| Salontanul a răspuns (pentru AnnyAnny):

Cand incerci sa te autentifici iti cere parola si spui ca nu o stii (am uitat parola). Ca sa schimbi parola iti trebuie o adresa de email si telefonul. La telefon ai optiunea de a spune ca nu-l mai ai pe cel vechi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Prostia este a ta, de ce nu ai pastrat macar scris undeva vechiul numar? Acum este imposibil sa i ti recuperezi vechiul cont.

| AnnyAnny explică (pentru CristiDinBucuresti):

Faza e ca eu am numărul vechi salvat pe Facebook si am pus chestia aia cu doi factori și tot mereu când incerc sa ma conectez zice ca a trimis pe numărul ăla pe care nu îl mai am codul si nu stiu cum să fac sa ma conectez in alt mod pe Facebook sa șterg numărul vechi si sa il pun pe numărul nou.

| Adrian098 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da il păstra pe o foaie si are "autentificarea cu doi factori" activată trebuie sa ii trimită un cod deci degeaba avea numarul scris pe o foaie dacă nu are cartela happy

| Sophieka a răspuns:

Daca contul acela de Facebook l-ai facut cu numele tau real din buletin (daca ai minim 14 ani si ai buletin) le poti trimite email celor de la Facebook in care le explici situatia si faci si o poza clara a buletinului tau.

Dar daca nu e neaparat sa ai acel cont vechi, fa-ti altul nou, alte optiuni nu ai.