| Mrme a întrebat:

Am o problema cu aparatul foto Samsung. Cand vreau sa fac o poza imi scrie :,, Card blocat". Am introdus mai multe adaptoare cu diferite carduri, gandidu-ma ca adaptorul sau cardul este de vina. Am miscat si butonasul de la adaptor cu Lock-unlock dar tot nu merge. Am nevoie in zilele urmatoare de aparat si ma gandeam ca m-ati putea ajuta. D-au funda.

Răspuns Câştigător
| NaneSchizophrenia a răspuns:

Cardul e de vina, de fapt nu e de vina
Este o mica "smecherie "
N-am putut explica in cuvinte asa ca am facut o schema.
http://prntscr.com/4syacu
Bafta! Funda?:)

4 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Daca nu ai reusit cu cea ti-a spus baieti atunci aparatu tau este virusat, are un virus in el si din cauza aceasta.

| Mrme explică (pentru itsoft):

Am reusit pana la urma, acum cardul nu mai este blocat

| express11 a răspuns:

Ai intrat la setari? acolo este setat ori pe cardmemory, sau memoria aparatului, sau amandoua.

| PreaTareღ a răspuns:

Cardul e de vina