| Alexboss119 a întrebat:

Buna,
Am o problema cu calculatoru, de ce cand vreau sa bag un cd in unitate cd sau dvd primeste foarte greu si cand l-a primit dau sa intru in continut trebuie sa astept iarasi pana se incarca ca daca nu se blocheaza pc! DAU FUNDA CINE REZOLVA PROBLEMA!

3 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Da, fa cum zice jonas. si schimba si frigideru`, poate el e de vina.
sau ai putea sa-l desfaci si sa-i cureti lentila, apoi sa cauti un update de firmware si sa te asiguri ca sursa ti-l alimenteaza corect. aaa, si daca tot umblii prin el, schimba-i si cablul de date IDE/ATA sau S-ATA

| 111111111111111111111111111111111211111111111111 a răspuns:

Sall schimba unitatea dvd rw
cauze : e dus capul de citire
iar daca il scoate greu ee slabita cureaua de la motoras

| J0nas a răspuns:

Este o problema cu unitatea! Poate ai calculatorul vechi. Ar trebui sa-ti cumperi o alta unitate.