| CristinaVyss a întrebat:

am o problema cu cardul de memorie. De cate ori il bag in aparat imi spune "Card Locked". Cardul intr-adevar are un buton pe el pe care scrie "lock" dar butonul nu este activat. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Buna!

Asigura-te ca acel comutator se afla in pozitia de mai jos:
http://www.olympusamerica.com/files/oima_cckb/faq_images/_SD_Lock.jpg

Daca ti-l deschide pe pc, incearca sa il formatezi.
Si daca ti-l deschide pe pc, pe camera nu si nici dupa formatare nu merge, reseteaza si camera (gasesti in setari).

2 răspunsuri:
| eugenl a răspuns:

Se poate activa din cauza ca s-a slabit. Si de fiecare data cand il introduci in slot se activeaza blocarea

| xanax7040 a răspuns:

Cred ca este virusat am patit-o si eu dar dupa ce il formatezi isi revine asta inseamna sa pierzi informatia de pe el care ulterior o poti recupera cu un programel simplu de pe net.succes.