| 22anirolF a întrebat:

Am o problemă cu internetul.
Când sunt la cursuri pe Zoom, la un moment dat se întrerupe, nu mai aud nimic, apoi revine sunetul și se aude și din urmă foarte repede, ininteligibil. E de la mine problema sau de la profesor?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca fenomenul este si la altii, atunci e de la profesor.
Daca este numai la tine, atunci e de la tine.
Oricare dintre voi are banda de transmitere prin internet prea ingusta, eventualele intreruperi scurte de transmisie afecteaza memoria tampon a aparatului cu care lucreaza, iar pachetul intarziat se transmite /se reda rapid, pentru a ajunge in urma semnalul real time.

| 22anirolF explică (pentru Bula):

Era de la mine... ceilalți au auzit, iar eu am primit cursul cu goluri. Există ceva ce aș putea face?

| JicaContra a răspuns (pentru 22anirolF):

Iti cam trebuie un specialist, am impresia foarte vaga, ca e de la tine din calculator care ingheata, altfel, o intrerupere de net nu justifica faptul ca auzi tot din urma, foarte repede, insa nici imposibil nu e sa fie doar intreruperi de net

| Bula a răspuns (pentru 22anirolF):

Este posibil sa ai conexiunea de internet slaba SAU sa ai aparatura slaba /configurata gresit.
Fa un test de viteza!