| ericka9 a întrebat:

Am o problema cu laptopul, nu-l pot folosi desi e nou: cand il deschid, nu se incarca nici macar acele iconite de pe desktop iar sageata (cursorul) are acea forma de clepsidra semn ca se incarca si nu pot face nimic, doar ma uit la el. L-am lasat asa chiar si 30 minute, am crezut ca ii ia ceva timp pana se incarca dar degeaba. Stiti cumva care e problema si cum as putea sa o rezolv? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| IoanaCerin a răspuns:

Salut! Daca ai W7 posibil sa incerce sa instaleze update-uri si in timpul acela nu poti face nimic. Daca nu e vorba despre asta, poti incrca pornirea in Safe Mode. Ai un exemplu aici: http://pcsupport.about.com/od/fixtheproblem/ss/safe-mode-windows-7.htm
Succes!

2 răspunsuri:
| Tagaso a răspuns:

Bănuiesc că ai XP, instaleză windows7, problema e că probabil nu l-ai închis corect, n-a salvat setările și-a făcut erori în regiștri și nu mai pornește. Pornește-l, apasă repetat tasta f8, dai clic pe "Last know good configuration"

| ericka9 explică:

Intr-adevar, am XP dar am reusit sa fac asa cum mi-a zis Ioana si am reusit sa intru in Safe Mode dupa modelul din acel link. Apoi cand l-am deschis a doua oara, am facut asa cum mi-ai spus tu, Tagaso si a mers. Da, stiu ca trebuie sa-mi instalez W7 dar pana reusesc sa gasesc pe cineva, ma bucur ca-l pot folosi si asa, cu XP.
Va multumesc mult amandurora, m-ati ajutat foarte mult dar i-am dat fundita Ioanei pentru ca a fost mai rapida, desi amandoi o meritati!
O seara placuta!