| MihaelaDart a întrebat:

Salu TPU! Pana acum laptopul meu a mers brici, anul acesta face 2 ani de cand il am. Am un Asus x551m. Ieri mergea fara problme, azi cand l-am deschis am azut schimbari:
- touchpadul merge foare greu, cursorul pe desktop se misca intrerupt
- cand scriu si acum, tastele fie la litere, cifre sau space nu afiseaza cuvantul intreg, fie cu mancat de litere, fie fara spatiu.
- conexiunea de internet wireless nu mai este full si am doar 2 linii
- cu bateria am avut o buba in trecut (petrecuta in vara anului trecu) pe care nu am avut timp sa o rezolv din pacate, mi se albastrise monitorul si intrase singur in BIOS de atunci bateria este alimentata numai la priza, inainte tinea fara alimentare pana la 4 ore de lucru.
De la ce vine problema as cum as putea sa o rezolv? Am intra in Task Manager si nu este nici un program sa ingreuneze laptopul. Poate ma ajutati sa il rezolv singura, pana sa fac drumul la service. Spuneti-mi pas cu pas ce as putea sa rezolv nebunia asta, ca este deja enervanta :'(. Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai un pui de virus.

| MihaelaDart explică (pentru darrio2007):

Si din ce cauza puiul ala de virus nu este vazut de antvirus? Folosesc Bitdefender..se poate ca un virus sa nupoate fi detectat de un antivirus?

| darrio2007 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Tot ce se poate. Mie mi-a gasit un virus dar il tine in carantina. Tot Bitdefender.

| MihaelaDart explică (pentru darrio2007):

Ce ciudat! L-am avut pe hipernare inchis si acum cand l-am deschis si-a revenit, merge ca inainte. Eu tot ma gandesc ca e de la buba cu bios-ul de cand bateria nu mai imi rezista singura, nu stiu, oricum il voi duce la un service sa vada ei clar de la ce a avut aceasta eroare si o reinstalare de Windows cred ca nu strica.

| lpavel a răspuns:

Reinstaleaza windows!

| cosminelFdb a răspuns:

Probabil ai luat un virus. schimba windowsul.

| STF01 a răspuns:

Bun,problema cea mare la Laptop-ul tau nu estedin setari sau din alte chestii doar simplul fapt ca windows-ul s-a dus.
Trebuie schimbat Windows-ul!