| gabicostil a întrebat:

Buna am o problema cu stick-ul usb al meu de(32 gb) deci azi cand l-am bagat in pc nu mi la mai recunoscut deloc (nici in DISK MANAGMENT)deci doar se aude sunetul ca am conectat ceva dar ce nu stiu ce va dau funda la ala care imi da rasp. bun

5 răspunsuri:
| UnTipMisto a răspuns:

Probabil s-a intamplat sa prinda o eroare, dai clic dreapta pe My computer, selectezi manage, in fereastra care iti apare in partea stanga disk management, si daca iti in partea dreapta jos sticul ai poti da format, daca nul vezi s-a cam dus

| gabicostil explică (pentru UnTipMisto):

Tu macar ai citit intrebarea? nu imi apare nici in disk management iar acum imi spui sa ma uit acolo ca poate il vad si il formatez (nici n-are logica)daca il vedeam in D.M il formatam fara sa pun o intrebare

| UnTipMisto a răspuns:

Atât timp cit se aude un sunet de conectare usb înseamnă ca dispozitivul încă mai e recunoscut, ca nu ti se vede, asta ori explicam, daca nul vezi in dm e nasol, as pune pariu ca daca e torsionat un pic ar fi recunoscut, am citit întrebarea ta, nu stiam daca ai urmat acesti pasi, scuze. Daca sti sa il vezi in dm sti si ca s-a defectat. Astept sa-mi spui daca îl introduci Putin torsionat ce face, de obicei asta e problema lor.

| gabicostil explică (pentru UnTipMisto):

Cum sa il,,, torsionez''(nici nu stiu ce inseamna asta)

| RedSkyRomania a răspuns:

Buna!
De cat timp ai stick-ul? Flash-urile USB se pot deteriora in timp, oxidandu-se. E posibil sa nu mai functioneze din aceasta cauza.
Daca aveai ceva important pe el, recomand sa il duci la un service, sa iti inlocuiasca piesele deteriorate si sa il poti folosi in continuare, daca nu, in loc sa il duci la service, iti cumperi unul nou cu aproape acelasi pret.

Sper ca te-am ajutat! Funda?