| r3laxX a întrebat:

Buna,
Am o problema cu un coleg.
El a postat o poza pe facebook in care... apar intr-o situatie jenanta si imi distruge toata imaginea
Nu e chiar hatuire dar ma jigneste mult si e foarte insultatoare.
I-am cerut sa o scoata, l-am amenintat cu report dar acuma m-a blocat si nici poza nu o mai pot vedea.
E postata pe grupul clasei mele.
Nu pot sa ii mai fac nimic totusi ceilalti colegi o pot vedea si sunt multe comenturi la poza acea.

Ce pot face ca ea sa dispara, cand puteam sa vad poza nu imi aparea nicaieri raport sau alt ceva.
Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu prea mai ai ce să faci. Cel mai bine e să vorbeşti frumos cu colegul tău şi să-i explici că îţi distruge imaginea, şi nu e drăguţ din partea lui ceea ce face. Crede-mă, că, cu calmul poţi rezolva mult mai multe decât ţipând şi făcând 13-14.

Succes!

| neutrino a răspuns:

Nu poti face nimic fara vointa lui.

| kar1GaNNN a răspuns:

Salut.
Vorbeste cu adminul grupului respectiv sa stearga acea postare.winking

Succes!

| KathyJessica69 a răspuns:

Puteai sa vorbesti cu adminul grupului si sa rogi sa stearga postarea, el are puterea