| amiracervencu a întrebat:

Am o problema cu un minilaptop Lenovo ideapad MIIX 310. De ceva timp il aprind, dar imi apare pe ecran "Recuperare. Se pare ca Windows nu s-a incarcat corect". Dupa care imi da sa aleg dintre doua optiuni : "Vedeti optiunile de reparare complexe" si "Repornire PC".
Eu am dat mereu "Repornire PC", dar cand vreau sa bag parola mi se stinge din nou. Uneori mi se aprinde, reusesc sa bag parola, insa mi se stinge in timp ce il folosesc.
Nu prea le am cu informatica, asa ca nu stiu ce sa-i fac. Va rog sa ma ajutati!

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Amiracervencu presupun ca ai windows10
nu mai da respornire pc
in celelalte optiuni ai recuperare. si poti alege sa iti stearga tot sau sa iti conserve arhivele personale. spune daca ai reusit. sa ai rabdare, recuperare pc o sa dureze putin timp.

| amiracervencu explică (pentru gelu1970):

Nu vreau sa imi fie sters niciun document. Ce se intampla daca aleg sa imi conserve arhivele personale?

| gelu1970 a răspuns (pentru amiracervencu):

Nu iti sterge arhivele. Doar programele instalate de tine tip: Adobe reader, java, antivirus, etc

| St1xWtfcs a răspuns:

Incearca sa reinstalezi windows-ul si daca nu merge. du l la un service