| larisa131655 a întrebat:

Bună! Am o problema cu un stick, pe acesta a fost pus un Windows, iar de când a fost pus acel Windows, chiar dacă acum e șters de pe stick, stick-ul nu mai este citit de navigația mașinii(înainte stick-ul era folosit doar pentru videoclipuri cu muzică în mașină). Ce aș putea să fac ca să fie din nou citit de navigație și să meargă videoclipurile?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Introdus stick-ul in PC,
click dreapta pe el, (atentie sa NU dati click dreapta pe o alta partitie a calculatorului, ca veti sterge acea partitie si ramaneti fara datele de acolo)
alegeti FORMAT

in fereastra ce apare alegeti FAT32 in loc de NTFS
sa fie bifat Quick Format, altfel va dura mai mult (in functie de marimea stickului si performanta calculatorului).

si START.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Stick-ul trebuie formatat FAT32, o singura partitie.

| Xox0 a răspuns:

După cum s-a spus: încerci să îl formatezi din My Computer, iar dacă nu merge, îl instalezi prin setul-ul de la Windows.