| Bubbles17 a întrebat:

Am o problema..id-ul meu de messenger e cam vechi de aproximativ 5 ani si e id-ul pe care intru in fiecare zi pentru ca de pe el vorbesc cu toata lumea dar de cateva zile imi face probleme. Pot sa intru pe el iar cand ii scriu unui prieten lui ii apare ca ii scriu si eu vad tot ce scriu dar cand dau pe Send sau pe Enter nu ii apare ca i-am scris ceva si nici mie nu imi apare ca i-as fi scris ceva. Pot sa ii trimit emoticoane sau sa ii dau buzz-uri dar atat. Mi-am schimbat parola, am sters toate emailurile si mai multe dar nu s-a schimbat nimic.Va rog sa ma ajutati.

14 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Fa-ti un cont de Skype si pune-i pe toti din lista sa-si faca si ei. O sa fie mai multi romani care stau pe Skype, precum si restul Europei. Plus ca nu are probleme precum Messenger.

| VladimirPutin a răspuns:

Reinstalează windows-ul și tu și prietenul

| NoobOrPro a răspuns:

Am avut si eu problema asta big grin
dar habar nu mai am cum procedam

| NoobOrPro a răspuns:

Ba preaintelijentilor nu-i problema de la calculator, vezi reinstaleaza Messengerul cum au zis si ceilalti, dar ia alta "versiune". Sau de acum vorbesti pe FaceBook

| FunkyPeach a răspuns:

Hei. Problema pare a fi de la calculator/windows/executabil. Incearca sa dezinstalezi messengerul, si sa-l instalezi din nou. daca nici asta nu merge, reinstaleaza-ti windows-ul. cea mai sigura cale happy sper ca te-am ajutat

| Bubbles17 explică (pentru FunkyPeach):

Am uitat sa mentionez ca numai id-ul meu face figuri nu si alte id-uri.

| FunkyPeach a răspuns (pentru Bubbles17):

Incearca sa-ti stergi cateva contacte din el. sau sa-ti reinstalezi windows-ul

| unknownn a răspuns (pentru FunkyPeach):

De ce sa reinstaleze windows-ul ma "expertule" in calculatoare? Nu mai simplu e sa foloseasca Pidgin sau Trilian?

| FunkyPeach a răspuns (pentru unknownn):

Pai daca vrea sa foloseasca messenger-ul in continuare fara sa treaca la alte site-uri. pidgin si trilian nu au aceleasi add-on-uri ca si yahoo messengeru'. poa' sa fie si din cauza ca are prea multe contacte. si nu, nu am spus ca sunt un "expert"

| unknownn a răspuns (pentru FunkyPeach):

Poate sa fie chiar cateva sute de cauze, tocmai de aia nu ne putem da cu presupusul. Ce addons-uri are yahoo si n-are pidgin sua trilian(addons-uri importante fara de care nu poti purta o conversatie)?

| FunkyPeach a răspuns (pentru unknownn):

Sincer, nu stiu deoarece nu le-am incercat dar majoritatea nu ofera fileshare, videochat, etc. eu am patit acelasi lucru cu messengerul si nu-mi mergea pe compu' meu nici pe a lu fratemeu, da a lu fratemeu mergea pe compu meulaughing sper ca nu te-am indus in eroare

| unknownn a răspuns (pentru FunkyPeach):

Fileshare au.
Videochat, nu stiu daca au ca nu am vorbit niciodata prin VideoChat si nici nu o voi face, chit ca am webcam si microfon.

| mihaela2002 a răspuns:

Si al meu a facut.nu numai al tau.

| FunkyPeach a răspuns (pentru mihaela2002):

Are you *** kidding me? era vorba de ealaughing era vorba de ea in topicu' asta. se referea pe compu' ei, id ei happy