| mariuspitbull a întrebat:

am o problema la cooler-ul de la procesor, e vorba de AMD Athlon 64 x2 5200+.De cateva zile mi se opreste ventilatorul din senin, imi scoate un beep continuu apoi porneste iarasi, cateodata sta mai mult, cateodata porneste imediat.De la ce sa fie problema si cum o pot rezolva?

4 răspunsuri:
| Iwao a răspuns:

Curatat de praf apoi cu un ac pui o picatura, doua de ulei de ungere pentru masina de cusut pe axul ventilatorului.

| ÎnȚeLePTU1 a răspuns:

Sursa de racire. Depinde si de cate procese aveai in acel timp pe pc, iti face rar asa sau?

| mariuspitbull explică (pentru ÎnȚeLePTU1):

Are momente cand face mai des si momente cand nu face deloc.De exemplu ieri nu am avut nicio problema dar azi l-am auzit de vreo 5-6 ori.

| ÎnȚeLePTU1 a răspuns (pentru mariuspitbull):

Incearca sa demontezi sa cureti si sa o pui la loc poate o sa iti mearga, sau schimba cooler-ul poate nu-ti mai functioneaza bine