| Changes a întrebat:

Buna!
Am primit cadou un netbook, de la ¨Caravana Carierei¨ insa nu tine deloc bateria.Am sesizat problema si mi s-a spus sa-l trimit la Bucuresti fiindca este inca in garantie.Mi s-a spus ca trebuie sa atasez o factura pe care eimi-ai trimis-o.O printez si o pun langa netbook in cutie? Iar daca trebuie sa o trimit prin posta trebuie sa platesc o taxa?

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Factura si obiectul se expediaza numai impreuna---obiectul se pune in cutia lui, originala, alaturi de factura. Apoi, totul se ambaleaza in alta cutie si se expediaza, contra cost, prin posta sau alt curier.

| 1Q a răspuns:

Mai intai de toate de duci la care ai luat-o si le spui ca nu mai merge le arati garantia si factura si ei o sa ti-o trimita la reparat in Bucuresti, daca o trimiti tu trebuie sa stii adresa unde trebuie reparata trebuie sa atasezi garantia si factura de cutie si trebuie platita si o taxa de transport in functie prin ce o trimiti daca o trmiti cu posta e mai ieftin daca o trimiti cu un curier e mai scump, insa nu cred ca are vreao defectiune fiindca asa sunt Netbookurile nu tine bateria foarte mult ele fiind mici nu au o bateria foarte mare cam asa e si cu telefoanele android si cu tabletele sfatul meu umbla pe el bagat in priza sper ca te-am ajutat FUNDA?

| Changes explică (pentru 1Q):

Faza e că bateria nu se încarcă absolut deloc.Nu-mi ţine mai mult de 2 minute fără să fie băgat încărcătorul în priză.

| 1Q a răspuns (pentru Changes):

In acest caz da trebuie sa il duci la reparat dar nu trebuie sa il trimiti tu il duci la magazinul deunde l-ai cumparat

| Changes explică (pentru 1Q):

Nu l-am cumpărat.L-am primit ca premiu la un proiect de la şcoală.

| 1Q a răspuns (pentru Changes):

Atunci vezi ce scrie pe garantie daca scrie sa te duci undeva cu el daca scrie ca trebuie sa il expediezi epedeazal ti-am explicat mai sus cum sa expediezisper ca te-am ajutat FUNDA?