| anonim_4396 a întrebat:

Am primit un laptop dell inspiron cu AMD Athlon 64 X2 Dual Core 1.79 GHz, 1, 87 GB of RAM. Are instalat pe el windows XP, dar eu vreau sa instalez windos 7 si nu stiu ce drivere o sa am nevoie sa intalez, ma puteti ajuta? Am observat ca acum sunt ceva drivere ATI Radeon. Multumesc

4 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Vei intra pe site-ul producatorului(DELL) iti cauti modelul de laptop si vezi daca are drivere pentru. Windows 7. Desi, ceva imi spune ca ti le va instala pe toate singur.

| jabiilord a răspuns:

In principiu nu ai nevoie de nici un dirver, Windows 7 stie cam de toate driverele.
Daca nu stie la instalare atunci la primul update sigur ti le instaleaza pe cele care nu le-a instalat.
Pentru update dai start - si scrii update mergi pe windows update si ii dai check for update - stanga sus.
Pentru alte intrebari sau tutoriale despre calculatoare ai aici un site: http://www.tutorialepc.ro

| dddddadada a răspuns:

Alea sunt driverele de la placa video :) o venit laptopul cu un dvd sau cd pe care sa scrie undeva de ATI? daca nu atunci ar trebui sa-ti sti modelul de placa video si sa le cauti pe net.

tot in acea pagina jos ai si tutorial. dar atentie SA STI CE PLACA VIDEO AI CA SA-TI INSTALEZI DRIVERELE EI.

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

fundita?;;)

| stickere a răspuns:

Nu ti tb drivere pentru win 7... Salut! AI INCERCAT STICKERELE PENTRU LAPTOP?
Eu am incercat, sunt la al3lea pe laptop. dupa ce il dezlipesc ramane foarte putin

lipici, pe care il curat cu spirt.ramane impecabil... oricum e bun pentru ca ofera un aspect

placut dar si protejeaza de zgarieturi.kre e interesat de stickere la pretul de 25 lei

(cele mai ieftine de pe piata) la comanda cu ce imagine vreti sau alegeti din galeria mea

contact id: nikelino6@yahoo.com

http://www.okazii.ro/......sebite-la-

comanda.html