| AlexIsHere1243 a întrebat:

Am reinstalat o copie de windows 7 home premium pe laptopul meu si nu gaseste conexiuni la interntet. Am incercat sa pornesc si sa opresc routerul si internetul de pe laptop dar nu a functionat. Va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Problema ta nu e grava deci poate nu ti sa instalat driverul de retea "C:\Program Files (x86)\IObit\Driver Booster\4.2.0\DriverBooster.exe" incerca
a
sta s
a.ti gase.a
sc.
a driverul de retea

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru BostanDaniel1974):

Da
c.a nu du-te in control panel windows update si reactualizare

| Adrian926a a răspuns:

Nu ai instalat driverul, cauta pe internet de pe telefon drivere pentru modelul placii tale de baza si descarca. apoi cu un cablu usb copiaza-le pe calculator si instaleaza-le.

| AlyS074 a răspuns:

Si eu am pati asta o data. Sunt doua variante cum sa rezolvi:
1. Poti duce leptopul la o persoana care se ocupa cu asta, deoarece e posibil ca tu sa nu fi instalat corect sau ai instalat ceva gresit.
2. Incearca sa apesi pe f12 sau prt sc. Probabil ai apasat unul din butoanele acelea fara sa vrei sau sunt oprite. In genera f12 e mod avion si asta poate face sa nu ai internet.
La mine a fost problema ca am apasat din greseala pe f12. Imi aparea semnul de internet care avea un x rosu peste. Dupa ce am apasat f12 mi-a revenit internetul.