| CleoNd66 a întrebat:

Bună, am scos cartelă de la Wi-Fi si am pus-o in telefon e Huawei p9 dar nu merge.
Poate trebuie să o Activez de vreo undeva că nu știu ce să-i fac. Waifaiul mi s-a ars și cei de la Orange m-au sfătuit să pun cartelă in telefon.
Nu știți cum ași putea să o fac să funcționeze?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Wi-fi nu foloseste cartela, doar (eventual) parola de acces si este gratuita.

Daca wi-fi nu functioneaza, atunci poti avea internet doar de date, platita, pentru care trebuie sa ai cartela SIM functionala in telefon si sa ai suficienti Megabiti in abonament sau la optiune Prepay (contra cost).