| Robieski a întrebat:

Eu as vrea sa-mi cumpar o unitate noua pentru calculator, unitatea trebuie sa o iau cu windows (nu cred ca am scris corect laughingdeja instalat sau trebuie sa-l instalez eu/un om priceput? Windows-ul trebuie sa-l cumpar eu daca nu-l are? Cat costa? Care este este cel mai ieftin dar sa fie bun nu porcarie!

7 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai depinde ce unitate cumperi: unele sunt cu windows-ul preinstalat pe ele, altele sunt fara si trebuie sa-l cumperi tu. cel mai bun pentru tine este windows 7 home basic

| CrisDdf a răspuns:

Pai unitatea o cumperi din magazin,in schimb Windowsu' nu vine la pachet cu unitatea, asa ca ai doua variante:una :sa cumperi Windowsul si alta, daca ai un prieten bun, sau parintii tai au un prieten bun care il are deja, sa ti-l dea si tie sa il instalezi/sa ti-l instaleze persoana respectiva. Un Windows costa in jur de 4 milioane, deci ar fi mai convenabil sa ti-l instaleze un prieten care are deja CD-ul cu Windowsu'.

| sNoWbloW a răspuns:

Da... depinde de calculator, unele au instalat windows-ul, dar si pretul este unul mai mare deoarece o liceenta cu windows costa 600-700 ron depinde sau daca nu trebuie sa-ti cumperi tu una!

| H3cker a răspuns:

Daca ai un vecin pe cineva poate sa iti instaleze Windowsu dar iti recomand o Unitate Deluxe e cea mai buna si iti recomand ca sistem de Operare Windows xp profesional nu e complicat sa lucrezi pe el e bun si pentru jocuri pentru tot. Windows-ul nu trebuie sal cumperi tu (CD) de unde iei unitate i rogi sa iti instalege un Windows Xp Profesional SP3 daca o sa vrea aia o sa iti ia bani daca nu nu o sa iti ia bani. Dai Funda.

Lucrurile care ti lem Recomandat nu costa mult. eu am un moto. Ieftin si Bun. big grin

Imi dai Funda?
Sper sa te fi Ajutat!?!

| RXBlade a răspuns:

Uita-te pe : www.emag.ro daca vrei nou

sau daca vrei la mana a doua www.tocmai.ro
Amandoua au PC-uri ieftine.

| AdElInGaBrIeL a răspuns:

La mana a doua tio poti lua cu windows-ul instalat sau din magazin fara windows trebuie sa bag itu funda plz