| Robert_Mocanu_1996 a întrebat:

La telekom la oferta cu net nelimitat 4G spune ca Youtube este limitat la 480p, dar eu ma pot uita fără nicio problema la 720p60fps. De ce? Se aplică vreun cost suplimentar?

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Cu ceva vreme in urma si (cred sincer ca inca mai e la POTAILE de la Apple cu politica lor super de kko) daca erai pe internetul de pe GSM (adica nu erai pe wifi), rezolutia era limitata de catre Youtube sau sistem (Apple din nou), indiferent ce abonament aveai (ei nu aveau cum sa verifice) si asta a fost dat ca exemplu super de kko, pentru ca EI NU AU DREPTUL SA IMI PUNA MIE LIMITARI DINASTEA, adica sa imi salveze traficul, DACA EU NU VREAU (poate vreau sa platesc foarte mult, CE VA PHOOTE PE VOI GRIJA... MF APPLE?!? )

chestia cred ca inca se aplica pe Android mai vechi (sub 6 cel putin), eu am 7 pe noul telefon si nu am vazut nici un fel de limtare dinasta)

3 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Nu.

| DoctorWh0 a răspuns:

Nu cred ca telekom are de a face cu calitatea cu care tu te uiti la videoclipuri. Limitarea depinde de performantele telefonului, daca poate sa duca 720p sau max 480p

| lilianaadelina a răspuns:

Nu,nu se aplica nici-un cost suplimentar
mai ales daca e net nelimitat