| BassHunter13 a întrebat:

Buna,am si eu o mica problema..Folosesc Windows 7 ultimate si tot mi se micsoreaza memoria in partitia C/ din 3gb in 2-3zile ajunge la 32 mb.Folosesc Ccleaner si dupa isi revine la 2.5gb si in cateva zile iar ajunge sun 100mb.Am dar sa vad ce memorie imi ocupa Windowsu si imi arata ca 22gb eu avand memorie Totala in C de 30gb! Va rog spuneti-mi ce ii de facut! Multumesc

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa curatare faci si o defragmentare, cu Disk defragmenter din Accesories/ System Tools ori descarcand Defraggler de la Piriform.com. Numai bine!

| Sihastrul a răspuns:

Clic dreapta pe computer\proprietati\protectie sistem\configurare\bifezi dezactivare protectie sistem\apply\ok
Apoi, control panel\windows update\off.

| doctorandus a răspuns:

30 GB pot fi insuficienti pentru Windows 7. Daca discul dur e mai mare decat atat, repartitioneaza-l, de ex. cu PartedMagic. Daca nu e, cumpara alt disc dur si reinstaleaza sistemul de operare.

| BassHunter13 explică:

Jocuri ce am instalat is in D! ce descarc descarc in E in C ii windowsu si esentialu Yahoo Opera Chrome si inca cateva chesti care sunt de marimea maxim 700mb! Windowsu imi ocupa 22-23 gb

| Darcos a răspuns:

Cate jocuri si aplicatii ai in PC? Cred ca ai destule...CARE SE UPGRADEAZA SINGURE! Sau un virus...

| Coyotul a răspuns:

Windows 7 Ultimate foloseste cam 10 gb dar poate nu iti dai seama si descarci totul in C/

| source a răspuns:

Cel putin trebuia sa lasi de 50 gb, si poate si de la jocuri sau jocurile le instalezi in d

| BassHunter13 explică (pentru source):

Acuma 10 minute mai aveam liber 2, 8gb si acum ma uit 230MB

| Sorynyko a răspuns:

Poate ai windows 7 istalat de 2 ori si mie mi s-a intamplat la fel si imi facea si mie asa