| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Buna, am si eu o problema, am un gtx1050ti si sta mereu in 100% adica dupa ce ies din joc fan-ul urca pana la 100% si nu scade pana nu restartez pc-ul si dupa placa revine la normal, ce sa fie? I-am dat update de bios, am updatat driver-ul de placa video tot, este ceva hardware sau trebuie schimbata pasta termoconductoare?

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Https://www.maketecheasier.com/check-gpu-usage-windows10/ Vezi ce-ti foloseste gpu-ul. Cand reinstalezi, fa-i clean install, format complet, cu un stick formatat de pe alt laptop/pc, sa fie cat mai "clean".

| Simpatic a răspuns:

Prima chestie care imi vine in minte este ca ai un miner! happy
cauta bine Pc-ul de malware prima oara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai luat un virus care mineaza cryptomonede pe fundal.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Subscriu si eu la asta.