| BeyonceFan a întrebat:

E o problema legata de calculator, daca va pricepeti va rog sa citit. Am mare nevoie de ajutor. Laptopul nu imi mai deschide fisierele cu muzica sau video-urile. Pana ieri mi le deschidea nu am avut probleme. Ieri, mama a stat la laptop pe baterie (nu era bagat in priza) si s-a consumat de tot. L-am pus la incarcat ca sa il deschid si sa il inchid cum trebuie. L-am deschis si dupa ce am apasat pe,, Shut down" mi-a aparut ceva cum ca Windows-ul nu a terminat setarile sau ceva, dar l-am inchis oricum. S-a mai consumat bateria de 2 ori inainte si cand l-am deschis nu avea nimic. Nu stiu ce sa fac ca sa imi deschida fisierele (pozele le deschide). Ce sa fac? Funda garantat.

Răspuns Câştigător
| FlorinM28 a răspuns:

Cred ca ti s-a dus ceva in registry. Incearca cu tutorialul de aici http://www.youtube.com/watch?v=wQo-EySDQPc

11 răspunsuri:
| FlorinM28 a răspuns:

Cu ce program le deschideai inainte? (e destul de greu de identificat problema si de recomandat solutia asa la distanta dar am sa incerc)

| BeyonceFan explică (pentru FlorinM28):

Cu Windows Media Player. E singurul player (sau nu stiu cum sa ii zic) care il am in PC.

| FlorinM28 a răspuns (pentru BeyonceFan):

Acum daca dai dublu click pe fisierul audio de exemplu ce-ti zice?

| BeyonceFan explică (pentru FlorinM28):

Server execution failed

| FlorinM28 a răspuns (pentru BeyonceFan):

Ce windows ai?

| BeyonceFan explică (pentru FlorinM28):

Windows 7

| FlorinM28 a răspuns (pentru BeyonceFan):

Banuiam. Incearca cu tutorialul de aici http://www.youtube.com/watch?v=wQo-EySDQPc. Daca nu reusesti mai caut

| BeyonceFan explică (pentru FlorinM28):

Nu merge. Si m-am uitat si la tutorialul urmator cu fisierele.bat

| BeyonceFan explică (pentru FlorinM28):

Am reusit. M-am uitat la un alt tutorial de pe canalul acela. Multumesc de ajutor happy

| FlorinM28 a răspuns (pentru BeyonceFan):

Ieeee. Ma bucur happy

| FlorinM28 a răspuns (pentru FlorinM28):

Cred ca ti s-a dus ceva in registry. Incearca cu tutorialul de aici http://www.youtube.com/watch?v=wQo-EySDQPc

| TommyLynn a răspuns:

La poze --> Clic-dreapta --> Open With... --> Windows Photo Viewer (ca de exemplu)

La filme --> Open With... --> Windows Media Player (din nou, exemplu), sau BSPlayer, sau VLC Media Player etc