| RoberTCr90 a întrebat:

am si eu o problema in legatura cu sunetul din casti.Acum o zi mi-am luat niste casti SONY dar asta nu conteaza de unde sunt sau ce firma.Cand imi bag castile in unitate totul se aude perfect si cum ar trebui.Dar eu am o problema pentru ca nu ajunge de la unitate pana la urechile mele si nu pot sta cum trebuie asa ca am niste boxe care au mufa de casti si le cuplez acolo.Dar mereu cand ascult la casti cand sunt conectate la boxe mereu se aude un FASAIT pe fundal.Si nu stiu ce sa fac pentru ca in unitate merge bine si in boxe se aude fasait.Boxele sunt mai vechi unpic dar cand nu au casti in ele se aud perfect sunetele din boxe.Boxele se cupleaza cu 2 mufe in unitate.Una rotunda si una plata deaia..As vrea sa ma ajutati pentru ca nu e placut sa auzi fasait intruna pe fundal si e greu sa ascult altceva doar daca dai foarte tare sa nu mai auzi nimic.

1 răspuns:
| Adikis a răspuns:

Poti incerca sa te duci la un magazin si sa iti cumperi un cablu Jack-Jack ( pe o parte tata si pe cealalta parte mama ) si asa bai prima data acel cablu in unitate si castile in cablu. Nu cred ca o sa coste mult si garantez ca o sa iti mearga!