| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Vreau sa-mi reinstalez windowsul, dar la "boot from cd", nu imi apare mesajul "press any key to boot from cd" si nu imi citeste cd-ul. Cand intru in windows insa, citeste cd-ul si il arata in "my computer". Imi spune si mie cineva ce trebuie sa fac va rog?

Răspuns Câştigător
| Kenzo23 a răspuns:

Apesi tasta DEL, intri in bios, setezi din bios de la sectiunea First boot device, dai enter, selectezi cd-romul in care bagi cd-ul, dai f10 si o sa ti se restarteze calculatorul... apoi o sa iti apara aia cu press any key to boot from cd.

6 răspunsuri:
| noname_1435 a răspuns:

Poate nu e cd-ul bootabil.mai verifica o data.

| rockveion a răspuns:

Cd-ul cu windows nu este butabil si trebuie sa il faci tu prin nero www.nu2.nu/bootcd/ sau alte programe cd

| deadea23 a răspuns:

Inseamna ca nu-i bun cdu happy

| Vasile_Postovariu_1992 a răspuns:

Si eu am o problema asemanatoare dar am mai instalat de pe acel cd si a mers fara sa modific ceva

| denis99_3214 a răspuns:

Nu merge cum o zis Kenzo 23 la mine ajutati-ma va rog

| denis99_3214 a răspuns:

Nu merge la mine