| SpEed07 a întrebat:

Salut, am o problema la cd-rom, cand vreau sa instalez windows xp pe el, adica sa reinstalez windows xp, nu face nimic, adica imi apare "press any key from boot the cd", apas o tasta si dupa aia nu se mai intampla nimic, e tot ecranul negru, care e problema? Funda garantat:d

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Cred ca ai probleme cu unitatea optica. Poti sa te convingi verificand cd-ul de pe care ai incercat instalarea pe alt calculator. Daca porneste setup-ul, e clar ca ai unitatea CD(DVD) defecta, sau poate necesita doar o stergere. Incearca intai sa cumperi un CD-CLEANER, ca nu e scump, pana in 10 lei. Succes!

3 răspunsuri:
| dahak a răspuns:

Problema cu cd-ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema nu pare a fi la cd-rom.Incearca alt Cd cu Windows

| SpEed07 explică:

Chestia asta nu e doar la xp, ci la 7, vista,toate, si xp e original