| Alex_Alex_2001_Y3OH a întrebat:

Am o problema cu pc-ul.Incerc sa reinstalez windowsul si nu imi apare mesajul "press any key to boot from cd".Cd-ul e bootabil.Am incercat cd-ul cu xp, dvd-ul cu vista si cel cu windows 7.Nu mi-a aparut niciodata mesajul sad Si ieri pc-ul a titait incontinu.Chestia asta ma sperie.Ce credeti ca are?

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Trebuie să intrii în BIOS și să setezi ordinea de bootare și trebuie să o pui așa:
1. CD/DVD
2. Hard Disk

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa alegi ordinea de boot-are din BIOS, iar prima sa fie CD-ROM/DVD sau ceva de genulwinking