| Abcfunny a întrebat:

Buna all! am si eu o intrebare : Vreau sa reinstalez Windows-ul si vreau sa bag windows xp(am vista), stiti ca apare atunci cand bagati CD-ul "Press any key to boot from CD" si trebuie' apasat space, buun mie nu-mi apare deloc ...si imi intra din nou la partea cu Welcome.
Ce pot face ca sa-l reinstalez?!

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Intri in BIOS (de regula apasand 'DEL' sau 'F1' in timp de porneste calculatorul) si setezi ordinea dispozitivelor de bootare astfel incat primul sa fie CD-ROM, adica sa caute intai CD-ul si abia apoi sa incerce sa porneasca de pe hard-disk. Daca nu reusesti da-mi mesaj privat. Succes!

| Adyspeed a răspuns:

Trebuie sa intri in bios ( setup, da nu iti recomand daca nu stii sa umbli ) ai undeva la boot optiunea boot priority si dai pe prima ca sa fie CD-DVD si pe urma dai sa se salveze ( f10 e la mine ). apoi isi da restart si o sa iti zica ( press any key to both si apesi pe o tasta)

| alin_9607 a răspuns:

Dai enter in continuare ok sau daca nu intri in bios si dai acolo la hard schimbi din SATA in CD-ROM SAU CD-RW.ok. Funda.