| purpleicetwice a întrebat:

Am un aparat de la Nikon, se numeste Nikon Coolpix L310, Am primit la el o chestie care se reincarca bateriii ( baterii reincarcabile ) de la GP POWER BANK. Bateriile sunt tot de la GP.Pe o baterie scrie 2100, ce e asta?
Si mai am o intreabare, cei care au aparat ca al meu ( eu il am de la Flanco ) de cate ori se pot reincarca, sau folosi bareriile reincarcabile?

Răspuns Câştigător
| M29 a răspuns:

Salut!

2100mAh reprezinta puterea lor. Se pot reincarca de multe ori, nu au o limita de reincarcari dar in timp, ca la orice acumulator, timpul de folosire a acumulatorilor dupa ce a fost reincarcat scade.

O zi buna!

2 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

2100 miliamperi. cu cat scrie mai mult cu atat mai puternice sunt bateriile (acumulatorii)

| VaduvaCristian a răspuns:

Bateriile le poti incarca de cate ori vrei u si 2100 e puterea lor!