| Ryo a întrebat:

Am un boiler elctric si de cateva zile atunci cand il aprind raman fara curent electric in toata casa, se inchide automat de la contorul electric. As vrea sa stiu daca problema e de la boiler(daca cumva s-a ars) sau de la contor(daca e din cauza ca s-a slabit vreo rezistenta)?

Răspuns Câştigător
| trance04 a răspuns:

Problema este rezistenta electrica din boiler. Goleste-l de apa si schimba rezistenta cu recomandarea sa schimbi si termostatul si supapa de presiune care se afla la intrarea apei reci in boiler iar cu ocazia asta il si cureti de calcarwinking

1 răspuns:
| Sebastian1996 a răspuns:

Cred ca e de la boiler. Face scurt.