| BeHappy23 a întrebat:

Am un laptop Acer Aspire 5735 si l-am cumparat acum cativa ani de la un magazin care s-a inchis. Am dat 3.000 de lei pe el gandindu-ma ca daca tot e atat de scump nu o sa am probleme cu el. Insa la un an dupa ce l-am cumparat a inceput sa se inchida singur. Nu pot sa ma uit la videouri in continuu mai mult de 10-15 minute ca imediat se inchide si nu pot sa joc nici un joc pe internet sau instalat pe el, indiferent de grafica, ca mi se inchide dupa nici 5 minute. Intr-un timp m-am gandit ca poate pentru ca umblam prea mult pe el inainte si ca se supraincalzea asa ca am facut un test: intr-o zi cum l-am deschis am intrat intr-un joc insa dupa cateva minute s-a inchis. Nici macar pe Skype nu pot sa vorbesc ca se inchide sad Cum as putea sa il fac sa nu se mai inchida singur? Adica, chiar imi pare rau ca am irosit bani stransi intr-un an intreg pentru un laptop atat de prost si de scump, de banii astia puteam sa imi iau un Toshiba cum are un prieten si nu aveam probleme cu el si mai economiseam si 1.000 lei straight face Va rog sa ma ajutati, raspunsul cel mai folositor primeste fundita.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai probleme la ventilator curatal sau schimbal daca merge greu el are o protectie cand ajunge la o anumita temperatura si nu functioneaza ventilatorul corespunzator se inchide automat pentru a evita arderea procesorului