| Andry01 a întrebat:

Buna. Am un laptop cu Office 365 instalat din fabrica si observ ca functioneaza doar daca sunt conectata la contul de office. Intrebarile mele sunt :
1. Toate fisierele si datele din ele se salveaza in contul respectiv? Nu mi se pare safe...
2. Daca trimit un fisier cuiva care are alt tip de office, il poate deschide/folosi?
Multumesc.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

E safe, ca lumea nu prea se oboseste sa hackerasca Micro$oft.

Da il poate deschide daca nu are o versiune antica de Office gen 2003.

| Andry01 explică (pentru Wr3nch):

Am inteles ca atunci cand Micro face Update se sterg toate datele. Dar fisierele raman salvate in PC? Scuze ca poate pun intrebari prostesti dar chiar nu inteleg cum functioneaza...

| Zuzu1991 a răspuns:

0. e normal 365 e numai online
1. nu, poti sa salvezi si in computer, trebuie sa tragi de el ca sa reuesti, pentru ca M.SHlT considera ca e mult mai bine si mai sigur sa salvezi unde stie el mult mai bine ca tine ca e mai bine angry
2. in teorie da... in practica... NU
am vazut fisiere care nu puteau fi deschise decat cu office de la 2019 in sus, in orice altceva vedeai numai gunoaie, inclusiv docs.google.com care cica, ca le stie pe toate