| coooooo a întrebat:

Am un laptop, de la TOSHIBA.Nu pot zice ca este foarte bun, dar acceptabil.Am avut niste probleme cu virusi asa ca am reinstalat windowsu.Se pare ca dupa ce l'am reinstalat merge mai prost decat inainte.Merge ingrozitor, paginile de internet se deschid din an in paste.Ce pot face sa'l aduc la o stare normala? Sa mearga bine macar.De ce poate merge asa greu?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Verifică hard disc-ul să nu aibă sectoare de bad.HD tune te poate ajuta să scanezi hard disc-ul și UBB ca să remapezi hard disc-ul.Sau dacăai bani de licențe hard disc regenartor, face treabă foarte bună, și eu îl folosesc la depanări de genul și face treabă foarte bună, mai ales dacă îl completezi cu UBB.Succes

| eugenl a răspuns:

Inainte sa verifici hardul, asigura-te ca ai instalat versiunea buna de windows si ca ai formatat hardul inainte

| Bogdan1990 a răspuns:

Si eu am probleme tot cu TOSHIBA, numai ca eu am o problema cu hard-diskul si nu mai pot instala nici un windows. In general laptop-urile TOSHIBA nu sunt fiabile. Dar totusi, ai instalat exact acelasi Windows ca inainte? S-ar putea sa fie o problema a Windows-ului. Daca ai Vista, merge foarte greu (si mie imi mergea tot asa e Vista). Sau poate ai aceeasi versiune, dar nu originala, si atunci e posibil sa nu ai cele mai bune drivere de retea (wireless, etc) pentru Windows-ul tau. Poti incerca sa instalezi drivere de wireless (sau altele de retea) mai bune, care sa fie compatibile cu versiunea ta de Windows.

| DeyCj a răspuns (pentru Bogdan1990):

Problema de bază la toshibe de regulă este hard disc-ul.Ai încercat să remapezi hard disc-u? adică să scoți(dacă se mai poate) bad-urile de pe hard disc sau dacă nu se mai poate remapa atunci să izolezi sectoarele defecte și să reinstalezi sistemul cu unul cum trebuie nu ca lumea?