| alexalex405 a întrebat:

Am un laptop destul de vechi... Os:Windows 2000 si as vrea sa stiu cum il conectez la reteaua de internet avand in vedere ca nu are port de conexiune prin cablu sad si nici buton pe carcasa pentru wi-fi straight face. Laptop-ul se numeste " NETWORK". Stiu nici eu nu am auzit de asa o firma...laughing. Astept raspunsurile voastre.

9 răspunsuri:
| Alien a răspuns:

Il poti conecta prin USB cu un adaptor de genu http://www.emag.ro/......-pDUB-E100

| trustbogdan a răspuns:

Poti lua o placa de retea externa. (mufa USB).

| alexalex405 explică (pentru trustbogdan):

Asta stiam... oricum merci.winkingstii cumva cum aflu daca are placa wireless interna? thinking

| trustbogdan a răspuns (pentru alexalex405):

Pai uita-te pe laptop daca ai un buton pe care e desenata o mica antena.
Cu programul Everest mai poti verifica.

| alexalex405 explică (pentru trustbogdan):

Aha.ok.merci.daca nu mai stiu ceva pot sa te mai intreb? buton pe carcasa nu are ca daca avea fii sigur k nu mai intrebam oh go on laughing

| trustbogdan a răspuns (pentru alexalex405):

Sigur. Ma poti intreba.

| alexalex405 explică (pentru trustbogdan):

Am incercat cu programul everest si nu imi apare nimic la network... apare totul gri.Asta inseamna ca nu il pot conecta.Nu?straight face Cu adaptor usb merge ca am incercat doar ca e cam incet.straight face

| trustbogdan a răspuns (pentru alexalex405):

Nu ai ce ii face din pacate, decat adaptor, dar e cam ciudat sa nu aiba legatura Ethernet, spune-mi te rog numele complet si modelul laptopului.

| alexalex405 explică (pentru trustbogdan):

Pe carcasa laptop-ului scrie NETWORK straight face mai mult de atat nu stiu...M-am uitat peste tot si nu scrie nimic...Ma mira faptul ca el se numeste NETWORK si nu il pot conecta la net laughing)