| Xenoverse a întrebat:

Am un laptop HP 15-G011SQ si am pe el 4 gb Ram si daca ii mai adaug inca vreo 4 gb Ram laptopul meu se va misca mai rapid? Astept raspunsuri concrete.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Doar atunci trebuie marit memoria (si ajuta) daca folosesti mai mult de doua treimi (66%) din memoria RAM, adica mai multe programe mari, deodata (vezi graficul din Task Manager).

Ajuta mai mult daca folosesti doar cate un program mare incarcat deodata, imediat dupa (re)pornirea laptopului.

De asemenea ajuta mult si configurarea la performanta maxima a windowsului.

| RAY a răspuns:

Trebuie cumparat un ssd, https://www.emag.ro/......DCJ9BMBBM/

| ziftode a răspuns:

Da si nu
nu, daca nu faci mare lucru pe el, browsing, mail, filme, etc.
da, daca il stresezi... deschizi 20-700 de taburi (ca mine), te joci jocuri de ultima generatie (daca un CS, CSS, CSGO nu o sa fie prea stresat, un Wolfenstein New Colossus o sa fie), faci virtualizare cum ar fi virtual box, vmware, sau chiar bluestacks (eu fac CoC boting), programe avansate si incarcate de gen Photoshop, Corel, Dreamweaver, CAD-uri, etc.

Răspuns utilizator avertizat