| denisQ00 a întrebat:

Am un pc. Cand intru pe google sau orice altceva merge perfect, nici o problema. Dar cand vreau sa intr-un joc, de ex ft sau cs:go efectiv mi se face ecranul ori verde, ori mov (nu e blue screen sau ceva ) acest lucru fiind doar in jocuri. Am dat update la driver si tot asa, stiti voi ce ar putea fi cauza?

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Este pe ducă placa video. Browserul de internet nu o solicită, ci doar jocurile și anumite programe de editare.
Posibil să se poată repara contra cost (dacă nu mai este în garanție) de către reprentanța producătorului în țara noastră.
Te interesezi mai înainte de costuri și vezi dacă merită reparația.
(Eu vreau să scriu mereu"se/ merită" și nu "merită").

| denisQ00 explică (pentru anonimg):

Mai am in garantie placa video, faza este ca am dat-o de 2 ori pana acum in garantie si tot la fel este, am cumparat un pc cu aceasta placa video si na, l-am trimis de doua ori in service si tot asa mi-a venit. Ai vreo idee ce pot face?

| anonimg a răspuns (pentru denisQ00):

După lege ai voie ca după a treia reparație să îți iei banii înapoi pe placa video sau să îți dea alta; adică ai dreptul să o refuzi pe cea reparată de 3 ori (fiecare placă video are un criteriu personal de identificare; trebuie să fie un număr, o serie).
Tu poți să renunți la toată unitatea dacă ai comandat-o cu totul. Cei de la garanție îmi par a fi delăsători.
Dacă nu știi procedura legală, te vor ajuta cei de la opc. Acestora de pe urmă le trimiți un email cu problema ta, atașezi la email o poză clară cu bonul fiscal, și vei primi răspuns detaliat și repede.
Le spui de unde ești și de unde ai comandat produsul.

| denisQ00 explică (pentru anonimg):

Multumesc foarte mult happy, am sa mai dau o data pc in garantie si daca vine tot stricat apelez la protectia cosmumatorului

| mitzok a răspuns:

Si la mine se intampla la fel atunci cand dau overclock.

| Benyamin173 a răspuns:

E posibil sa fie de la placa video sa fie super solicitată sau sa fie stricată

| CentyLox a răspuns:

Placa video e buba. Daca ai garantie fa bine si nu mai sta cu ea, daca nu cumpara alta sad