| Antonia1234 a întrebat:

Am un webcam si vreau sa-l folosesc la mess si nu merge. Zice,, Your computer is not connected to the network"Ce sa fac? Web-ul este prins de laptop deci nu are cum sa fie deconectat.Ce pot face ca sa mearga?

3 răspunsuri:
| yooleonard a răspuns:

Problema asta o am si eu! big grin
ai viteza prea mica la net! incearca sa te conectezi la un net mai bun adica cu viteza mai mare de 1 mega laughing
Eu am net prin Vodafone laughing(modem)imi merge webu doar atunci cand imi baga aia trafi si doar odata daca dau sing out nu mai merge, m-am conectat la o retea de net mai buna si mi-a mers! FUNDA?big grin

| xMellySsAx a răspuns:

Fiecare camera web pe care o cumperi vine odata cu un cd de instalare. cauta cd.ul, instaleaza camera web si apoi s-ar putea sa mearga. Daca nu e astaa inseamna ca e o problema de conexiune, camera ta are o problema de conectare la laptop sau invers, bafta kiss.

| Jucarie123 a răspuns:

1. Nu are cum sa nu fie conectat la internet! Poate nu este webcam-ul connectat la pc
2. Daca PC-ul l-a prins pe webcam spune-i sa il tina bine poate este vreo problema la PC. dai niste vitamine sa aiba mai multa putere cand il tine laughing