| WizKhalifaa a întrebat:

am windows 7 preinstalat. Deja ma dispera actualizarile astea, in fiecare zi sunt facute cate 2-3 actualizari. Intrebarea mea e, ma ajuta cu ceva actualizarile astea? Cu ce?
Uite, acum 5 minute i-am facut 11 actualizari, l-am repornit si acum imi apare alta actualizare.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pai ai ceva de pierdut! Sa-ti dau un exemplu ->Blue Screen sau Death Screen sunt erori din windows! Cand ai activat windowsul? Sau de cat timp faci actualizari? La un moment dat se termina si apoi faci 2-3 la doua luni. Windows-ul tau la instalare a fost simplu ->la primele actualizari care sunt vreo 60 ->trece la SP1 ->si apoi alte actualizari ->pana ajunge la SP2

13 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Te ajuta! Normal ca te ajuta! Sunt noi pachuri pentru functionarea windowsului tau in conditii excelente.Sunt pachuri de securitate sunt pachuri de upgradare a browserului, MSN, Media player...etc.
Fa toate update-urile din windows.

| WizKhalifaa explică (pentru neluL):

Ca browser folosesc Chrome, MSN nu folosesc, Media player nici atat iar la securitate cu ce sa ma ajute? Nu am firma sau prosti de-astea, folosesc pc pentru socializare si jocuri la plictiseala. Si nu sunt nici tampit sa accept fisiere de la necunoscuti sa ma "hackuie".

| neluL a răspuns (pentru WizKhalifaa):

Eu ti-am dat niste exemple mai pe intelesul tau dar de kernelul din windows ai auzit? dar de Cab-uri? Sunt modificari ale windows-ului care apar pe parcurs! Microsoft a lansat windows 7 si pe parcurs a observat ca sunt unele slabiciuni in sistemul de operare. Acele slabiciuni sunt reparate prin aceste UPDATE-uri.

| WizKhalifaa explică (pentru neluL):

Bine, dar la fiecare ora isi dau seama ca lipseste ceva? E cam stresanta treaba asta cu actualizarile. Am ceva de pierdut daca dezactivez treaba asta?

| WizKhalifaa explică (pentru neluL):

Acum 3 saptamani am luat laptopul. Dar vor fi 2-3 la doua luni ar fi bine. dar acum deja e stresant.

| neluL a răspuns (pentru WizKhalifaa):

Eeeei mai ai de facut update-uri!

| neluL a răspuns (pentru WizKhalifaa):

Pai ai ceva de pierdut! Sa-ti dau un exemplu ->Blue Screen sau Death Screen sunt erori din windows! Cand ai activat windowsul? Sau de cat timp faci actualizari? La un moment dat se termina si apoi faci 2-3 la doua luni. Windows-ul tau la instalare a fost simplu ->la primele actualizari care sunt vreo 60 ->trece la SP1 ->si apoi alte actualizari ->pana ajunge la SP2

| Intruder19 a răspuns:

Actualizarile sunt menite sa iti securizeze sistemul de operare.Eu iti recomand sa lasi actualizarile pornite pentru ca dupa un timp o sa iti apara mai rar sa faci actualizari.

| alecx4music a răspuns:

De obicei actualizarile sunt bune, dar este si mai bine sa instalezi doar update-urile necesare. Poti opri Automatic Updates astfel: In search-ul de la start scrii automati updates si gasesti turn automatic updates on or off si selectezi in caseta aia never check for updates. Bafta!

| Sihastrul a răspuns:

Control panel\windows update\change
settings\debifezi tot, setezi "nu se cauta niciodata actualizari"\apply\ok.
Depinde ce ai setat sa se actualizeze, de la system pana la programele care vin odata cu windows-ul.Nu neaparat ajuta dar sigur incarca hdd.

| danimotenel a răspuns:

Da, te ajuta instaleaza drivere noi si alte chesti, ca sa il opresti dai la (eu zic mai bine sa il opresti daca nu te lasa in pace) Start - run (daca e win 7 scrii tu run) - scrii msconfig si dai ok. Te duci la "services" si ai acolo windows update si pur si simplu il debifezi. dai un restart la pc si gata.

| yon3l a răspuns:

Pai aceste actualizari sunt diverse programe care ii lipsesc windowsului ori cele pe care le ai sunt vechi si el iti sugereaza sa actualizezi altele mai noi, iti cere aceste actualizari pentru o mai buna functionare a calculatorului.

| oxynfire a răspuns:

Actualizarile apar o data pe saptamana (miercurea). Probabil ca tu cand ai instalat sistemul de operare nu ai pus nici-o actualizare, acum tot incearca saracul sa "recupereze" si sa ajunga la zi cu ele.

| WizKhalifaa explică (pentru oxynfire):

Eu asa am primit laptopu cu sistemu asta. Primu lucru care l`am facut cand l`am pornit mi-a aparut sa instalez (preinstalat). La inceput imi actualiza zilnic, acum am setat eu sa imi actualizeze automat odata la saptamana. Da eu nu inteleg ce pana mea actualizeaza astia zilnic. Mie mi se pare ca la fiecare actualizare sistemu merge putin mai greu. De asta fac scandal pe aici laughing