| Iriiiii a întrebat:

As dori o parere : imi poate afecta laptopul cu ceva daca nu il inchid? ( de la start ) adica noaptea sau cand nu mai vreau la el dau jos ecranul, nu il inchid de la start, se pune pe repaus, iar ca sa il deschid doar apas pe space. e vreo problema? multumesc.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să-l deconectezi la de la sursa de curent, nu-l mai lăsa în "sleep".
Pa, pa.

| Iriiiii explică (pentru Legiuitoarea):

Nu il tin in priza noaptea.

| jhonny999 a răspuns:

Cand dam comanda de inchidere la Computer, ne apare un mesaj inainte de inchidere care ne anunta ca Windows isi salveaza setarile.
La procedeul pe care il aplici inchiderea se executa fara salvarea setarilor.Nu este indicata o astfel de inchidere.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, stai linistita ca si eu la fel il inchid si nu patesc nimic.

| BlaaBlaa a răspuns:

Da ti-l poate afecta daca repeti zilnic metoda, asa ca mai bine inchideti-l de la start si scoate-l din sursa de curent happy

| xBlaise a răspuns:

Buna, si eu fac acelasi lucru cu laptopul meu si de 2-3 ani de zile de cand il am(de atunci in fiecare noapte si cand plec la scoala il tin) pana acum nu am avut probleme cu el tongue