| Alexandru_Amisculesei_1994 a întrebat:

As vrea sa fac update bios insa nu gasesc niciun update pentru placa mea de baza. Ma poate ajuta cineva? Acestea sunt detaliile:BIOS Typetonguehoenix-Award
BIOS Datebig grinecember 13th, 2007
BIOS ID:12/13/2007-NF-MCP61-6A61KCDHC-00
BIOS OEM:GeForce6100PM-M2 12/13/2007 - 6.00 PG
Chipset:AMD 1200 rev 0
SuperIO:Unknown
Make/Model:ECS GeForce6100PM-M2

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Nu mai exista updates pentru modelu acesta de placa de baza este veche si nu sau mai facut updates pentru ea la bios

Am gasit ceva dar nu garantez. mie imi trebuie si Rev de la placa de baza

http://biosagentplus.com/basics/search/?q=AMD+1200+rev+0

| Alexandru_Amisculesei_1994 explică (pentru itsoft):

Bios agent plus gasise-m si eu dar trebuie cumparat :d mersi mult de ajutr

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Il gasesti la producatorul placii de baza, gogule! Ai dat niste date cu care nu avem ce sa facem! Grea stiinta asta...

| CPAElites a răspuns:

Trebuie sa spui modelul placii de baza!

| CLCQ a răspuns:

Pe site-ul producatorului placii de baza gasesti (daca acesta a mai facut) un update la bios.

| Alexandru_Amisculesei_1994 explică:

Si pentru cei care nu au vazut scrie clar model:ECS GeForce6100PM-M2