| MihaiX19 a întrebat:

Bună, aş vrea să schimb procesorul de la laptop, Acer Aspire 5742ZG, un Intel Pentium P6200 de 2.13 GHz cu cel de la calculator de 3, 2 GHz. Este vreo diferenţă dintre procesoare? Adică... se potrivesc?

4 răspunsuri:
| Klaudiu214 a răspuns:

Nu poti schimba procesoru

| MihaiX19 explică (pentru Klaudiu214):

De ce nu?

| Klaudiu214 a răspuns (pentru MihaiX19):

Pentru ca nu poti ca procesoru ala e din placa de baza. oricum la laptop nu poti schimba prea multe mai ales chestii de genutongue

| raveny a răspuns:

Nu cred ca poti unu este de la laptop si altu de la pc nu cred ca intra in socket funda