| iustiiinnn a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot sa fac un airflow bun in carcasa mea. Am 5 ventilatoare de 120 si un fire managemant foarte bun. Toate cablurile prinse in spate. Cate ventilatoare sa lun pe intame si cate pe exthaus

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Indicat ar fi sa ai 2 pe fata, unul pe spate si minimum 1 pe tavaul carcasei pentru un airflow cat mai ok.
Retine ca cele de pe spate si din tavan trebuie sa scoata aerul din carcasa!

| iustiiinnn explică (pentru Jipa95):

Buna. Ms foate mult. Inaine le aveam asa cumzici tu. Alea de pe tavan si cel din spatele carcasei scoteau aerul, pe cand celelalte din fata baga aer. Ms mult