| 14andrei1990 a întrebat:

Buna as vrea sa stiu daca careva mai are modem romtelecom clicknet la abonament de 2 gb si care este viteza lui k pe el scrie k e de 2-3 mb/s si descarc cu doar 300 maxim dau funda!

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai cu cat ai vrea sa descarci? Ia transforma 2-3 megabits in megabytes si ai sa vezi ca aia e viteza, in conditiile in care 1 megabits = 0.125 megabytes!
Descarci bine cu 300 Kb/s!

| lpavel a răspuns:

Totul depinde de ce semnal ai!
Daca semnalul e plin vei putea descarca cu 2 mb (nu urca niciodata la cat spun ei)!
Cu cat semnalul scade scade si viteza de descarcare! Bafta!

| 14andrei1990 explică (pentru lpavel):

Semanalul e maxim!

| lpavel a răspuns (pentru 14andrei1990):

Atunci mai ramane sa fie ca nu ai seed-eri destui! Cand vei prinde un fisier bun vei avea viteza mai mare, dar oricum nu te astepta la 3 mb!
Apropo de com.-urile anterioare, corectez, se pare ca habar n-au despre ce vorbesc... :
1mb/s = 1000 kb/s
2mb/s = 2000 kb/s...
1000 mb = 1 gb etc, etc

| SouLIce a răspuns:

Poi el este de 3 megabite si tu descari cu 300 de kilobyte
3 megabiti ~ 300 kilobyte