| Neylin a întrebat:

As vrea sa stiu. daca incep instalarea windows-ului si la un moment dat, pe parcursul instalarii, doresc sa ma opresc. pot da restart, iar calculatorul sa nu pateasca nimic?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| CluTcheR a răspuns:

Daca ai pornit instalarea windowsului, dar nu ai ajuns la "capitolul" unde formateaza partita, poti da restart, iar PC-ul va porni pe sistemul de operare anterior. DAR daca ai trecut de faza unde ai formatat partita, toate fisiere sistemului de operare anterior s-au pierdut, iar daca dai restart sistemul nu va porni pentru ca nu va exista niciun sistem de operare instalat - in acest caz va trebui sa instalezi unul pana la capat.

Pe scurt: Daca ai apucat sa formatezi partita NU POTI DA RESTART, IAR CALCULATORUL SA NU PATEASCA NIMIC, daca nu ai ajuns pana acolo POTI DA RESTART

4 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Nu.Pentru ca dupa ce ai formatat driverul respectiv ai sters tot de pe el, si cand incepe instalarea va reinstala atat timp cat tu nu umbli sa il opresti. Daca l-ai oprit ai instalat o jum. de windows, adica nu va merge pc-ul.

| ZeRoberto a răspuns:

Pai nu se intampla nimic.Doar daca ai dat deja format inainte pierzi toate datele...practic nu ai sistem de operare si va trebui sa instalezi unul.

| username_5501 a răspuns:

Odata ce ai reformatat driverul cu windows-ul deja trebuie sa duci operatia la final.

| CJ23MDL a răspuns:

Daca ai inceput instalarea unui windows, si vrei sa dai restart iti revine iar la inceputul lui. deci nu vei putea sa instal wind si dupa ce dai restart sa poti intra in pc pana ce nu iti reinstal wind happy sper ca ti-am fost d ajutor