| Cristi088 a întrebat:

Am o problema in timpul reinstalarii windows.
Incep simplu si corect intrand in BIOS si selectand calculatorul sa porneasca de pe un USB Flash (in cazul meu). Totul e frumos. Ajung la selectarea limbii noului windows, etc. si incepe instalarea. La un moment dat apare mesajul "No signal" iar monitorul nu mai arata nimic dar inca functioneaza. Astfel nu mai pot continua insalarea. Se intampla doar la monitor, in rest unitea principala functioneaza in continuare. Chestia asta se intampla doar cand vrea sa reintalez windows-ul. In rest nu a facut asta niciodata. Am cautat pe net zeci de solutii si am incercat multe din ele dara fara vreun succes. Ce pot face?

3 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Incearca sa imprumuti un monitor de la cineva ca sa vezi daca face la fel.
Intrebare : cand instalezi, formatezi doar partitia cu windows-ul sau tot hard-ul?
Am patit ceva oarecum asemanator de curand. Pur si simplu nu reuseam sa instalez si parea ca e o situatie fara iesire. Singura solutia care a mers a fost sa formatez partitia unde era windows-ul cu un CD boot-abil cu Easeus Partition Master. De fapt sunt multe programe de acest gen, nu numai Easeus. Gaseste unul pe net, fa-ti un CD boot-abil cu el si formateaza partitia respectiva sau chiar si tot hard-ul.
Succes!

| K0sti a răspuns (pentru nashu40):

Daca vrei sa lucrezi profesional asa se si face, intai formatezi partitia si apoi te apuci de instalat!

| Cristi088 explică (pentru nashu40):

Am incercat si cu alt monitor, este exact la fel.
Vreau doar sa formatez partitia cu windows-ul.
O sa incerc varianta ta.
Mersi de raspuns, revin cu funda daca merge.