| RorySan a întrebat:

Buna
as vrea sa stiu si eu daca:
sora mea mereu vrea sa isi faca cont de facebook dar mama nu o lasa cum as putea bloca facebookul cu o parola pe care nu mai eu o stii ca sa nu mai poata sa-si faca cont pe el
as putea face asta
exista macar vreo solutie
]
MERSI
DAU FUNDITA

Răspuns Câştigător
| Kashhe a răspuns:

Hmm... poți bloca site-ul, iar înainte de a intra tu pe el, să-l deblochezi.
Uite aici tutorial: http://gadgets.ndtv.com/......ork-588357
Dacă nu știi engleza, caută pe google "cum să blochezi un site".

| BuffaloSoldier a răspuns (pentru Kashhe):

Nu bloka niciodata site-urile. Risti la amenda big grin. Kashhe nu asta e solutia

| Kashhe a răspuns (pentru BuffaloSoldier):

Nu se riscă amendă prin blocarea unui site. Este alegerea personală a fiecărei entități umane să aleagă ce site vrea să viziteze sau nu. Nu are nicio legătură cu legea. Vrei ca tu sau copilul/sora/fratele minor să nu mai viziteze un site? Îl blochezi. E perfect normal.

| RorySan explică (pentru Kashhe):

Daca descarca aces program pot bloca site-ul si daca dupa de exemplu il dezinstalez se deblocheaza site-ul singur?
please
https://www.youtube.com/watch?v=W5PUY7Eb2MA

| Kashhe a răspuns (pentru RorySan):

Acea extensie va dezactiva facebook doar de pe google chrome. Tot se va putea intra pe site de pe Internet Explorer.
Dar da, este un început bun. Pentru Internet Explorer vei putea căuta altă soluție după.

6 răspunsuri:
| BuffaloSoldier a răspuns:

A pune parola pe facebook nu se poate, in schimb ai putea sa pui parola pe calculator

| RorySan explică (pentru BuffaloSoldier):

Nu pot pune parola p pc ca are teme de facut si de asta